+372 5430 1080
10:00 - 18:00
info@modelforce.eu

Lennuohutusega seotud ettevaatusabinõud

Avaleht » Lennuohutusega seotud ettevaatusabinõud

Tehnoloogia täiustamine, madalamad tootmiskulud ja mudelivaliku laiendamine on toonud kaasa üksikisikutele kuuluvate droonide arvu suurenemise (näiteks Ameerika Ühendriikides registreeris uue seaduse alusel oma droonid üle 300 tuhande inimese). Mõned fännid ostavad isegi mitu mudelit.

Kuid nende imeliste seadmete omanike arvu kasvuga ei kaasne alati pilooteerimisoskuste suurenemine ja või isegi elementaarne ohutusreeglite järgimine. Lisaks räägime mitte ainult ohutusabinõudest piloteerimise ajal, vaid ka seadme enda käitlemise reeglitest. Hooletus, vead ja lihtsalt unustamine on juba põhjustanud mitte ainult vigastusi, vaid ka surmajuhtumeid.

Üldised ettevaatusabinõud

Paljude meie kaaskodanike jaoks on isegi põhiliste ohutuseeskirjade järgimine mingil põhjusel väga raske ülesanne. Ei ole mõtet loetleda näiteid, neid on kuuldud palju või on teadlikud ka isiklikust kogemusest.

Kui olete tõsiselt huvitatud droonidest, siis pöörake tähelepanu nende esmapilgul kahjutute mänguasjade käitlemise reeglitele. Kuigi Eesti ja mitmed teised riigid on vastu võtnud ohutusstandardeid sisaldavaid seadusi, on isiklik teadlikus ohutusest siiski on palju tõhusam kui seadus.

Olles ostnud drooni ja alustanud lendamist, peate järgima kõige olulisemat põhimõtet: ohutus ennekõike, nii teie kui ka teie ümber olevate inimeste seas. Kõik, mida teete, ei tohiks põhjustada kahju (tervis, vara jne) teile ega kellelegi teisele. Siin on kõik täpselt sama nagu oleksite saanud auto omanikuks.

Drooni juhtimine ei ole nii lihtne ülesanne, kui paljudele tundub. See kehtib eriti kallimate ja keerukamate mudelite kohta. Võib tekkida vähemalt kaks asjaolu, mis võivad teile ja vaatlejatele probleeme tekitada. Esiteks, masina rike (riistvara, tarkvara). Teiseks, operaatori viga, drooni juhitavuse kadumine.

Drooni käsitsemine maapinnal ja näpunäited algajatele

Iga lennuk või helikopter läbib enne lendu lennueelse ettevalmistuse: kõigi süsteemide kontrollimine, tankimine jne. Kuigi droon ei ole lennuk, on siin enne lendu siiski vaja üksikasjalikku kontrolli. Teie droon peab olema sellises seisukorras, et see saaks õhku tõusta juba 50-protsendilise juhtkangi aktiveerimisel. Kontrollige kõigi osade seisukorda ja kontrollige, nii et akukaabel ei ole põhiplaadiga ühendatud ENNE, kui see on lennuks täielikult valmis.

Esiteks, isegi enne drooni sisselülitamist peate saatja sisse lülitama ja veenduma, et juhtkang on nullasendis. Seejärel ühendatakse range extender ja alles pärast seda droon ise. Pärast selle sisselülitamist andke talle aega (umbes 1-1, 5 minutit), et leida navigeerimiseks satelliite.

Drooni korrektseks lennuks on oluline, et see saaks navigeerida GPS-i abil, mistõttu on vaja kontrollida, kas see on püüdnud vajaliku arvu navigatsioonisatelliite, ning seejärel fikseerida seisund ja eemaldada propellerite kaitse. Pärast seda saate startida.

Samuti peate kontrollima, kas tagasipöördumispunkt on õigesti seadistatud. Kui seda ei juhtu, peaksite tarkvara taaskäivitama ja seejärel uuesti läbi viima satelliitide otsimise ja tagasipöördumispunkti kontrollimise protseduuri. Pidage meeles, et seadme juhitavuse kadumine navigeerimise rikke tõttu on peamiselt teie probleem. Selle tagajärjed ei pruugi olla kaugeltki kahjutud.

Pärast lennu lõpetamist tuleb kõigepealt õhusõiduki toide välja lülitada, kuid ärge lülitage saatjat välja. Drooni testimisel või seadistamisel eemaldage kõigepealt propellerid, et mitte kogemata vigastada ennast ega teisi. Ja ärge kunagi võtke seadet üles, kui te pole veendunud selle täielikus väljalülitamises.

Kui olete algaja, siis peaksite õppima, kuidas drooni väikestel mudelitel piloteerida. Lisaks on parem, kui need on valmistatud ilma süsinikkiudu kasutamata (räägime peamiselt propelleritest ja raamist). Süsinik ja klaaskiud (mis võivad esineda ka mõnel mudelil) võivad põhjustada inimesele tõsiseid vigastusi või kahjustada tõsiselt teie ja/või kellegi teise vara, kui teete piloteerimisel vea või ei järgi kohapeal ohutusstandardeid. Pole vaja kohe taga ajada kallid “viguritega” mudelid, parem on õppida lihtsa masinaga lendamise oskust ja siis mõelda juba millegi tõsisema ostmisele.

Lugege lennukontrolleri töötamise põhireegleid, lennates erinevates režiimides. Erinevate mudelite droonide juhistes saate üksikasjalikult lugeda juhtkangi käsitsemise reeglite kohta. Kõigepealt õppige, kuidas katsetada kõige lihtsamates režiimides, ja alles siis hakake liikuma keerukamate režiimide juurde. Tuleb mainida, et paljud kaasaegsed droonide mudelid, näiteks DJI Phantomi seeria, on varustatud heade stabiliseerimissüsteemidega.

Ärge säästke aega tootjalt tarkvara allalaadimiseks, mis aitab teil drooni rasketes oludes juhtida. Näiteks hädaolukorras lülitab Phantomi autopiloot seadme enda salvestamiseks sisse režiimi Failsafe. Lisaks on Failsafe-režiimil kolm käitumist: esimene näeb ette drooni tagasipöördumise stardikohta, teine võimaldab seadmel startida soovitud kõrgusele (vaikimisi 20 m, kuid saate määrata oma väärtuse) ja naasta stardipunkti ning kolmas paneb drooni sujuvalt istuma.

Üldised lendamiseeskirjad

Lendamisel peaksite alati meeles pidama patareide mahtu ja seetõttu ei tohiks te lennata kauem kui juhistes ette nähtud. Kui te ei järgi tootja määratud töönõudeid, siis, nagu igal muul juhul, võite vähemalt seadet kahjustada. Üks tüüpilisi olukordi võib olla veojõu kadumine, lennu stabiliseerimise rikkumine, vale maandumine ja isegi õnnetus. Hea, kui see lõpeb ilma vigastuste või vigastusteta. Kuid isegi drooni purunemine võib teile maksta üsna palju.

Paljudes riikides keelavad seadused droonide käivitamise inimeste lähedal: lähenevad neile teatud kaugusel, piloteerivad rahvahulga kohal jne. See ei ole ametnike kapriis, vaid kahjuks kibeda kogemuse tulemusena saadud järeldus.

Igaüks, isegi väga kogenud droonioperaator, seab inimesed ohtu, kui nende kõrval seadet juhivad. Keegi ei ole pilootvigade eest kaitstud. Riist- või tarkvara rike võib ilmneda ka kõige ootamatumal hetkel. Sellepärast on operaatori ja teiste inimeste vahel ohutu vahemaa hoidmine esimene reegel, mida lendamisel järgida. Ükskõik kui suhteliselt kerge seade on, Selle kukkumine inimesele põhjustab parimal juhul tõsiseid vigastusi ja halvimal juhul põhjustab see surma. Lisaks peaksite kontrollima inimeste liikumist teie ümber. On soovitav, et nad oleksid teie taga, mitte teie ees. Vaatlejate käitumisreeglite rikkumise korral lõpetage kohe lendamine. Proovige drooni silmist kaotada.

Kui pilooteerimise ajal juhtub õnnetus mingil põhjusel, vale maandumine, ei pea te kohe drooni üles võtma ja probleemi põhjust otsima. Sellised juhtumid lõpevad sageli ootamatult pöörlevate propellerite tõttu vigastustega. Kogenud operaatorid soovitavad visata rätiku või midagi sellist propelleritele, ühendada aku lahti ja alles siis mõista probleemide põhjuseid.

Loomulikult on ühes artiklis võimatu ette näha kõiki võimalikke ohutusrikkumiste juhtumeid, samuti õpetada kõiki oskusliku piloteerimise keerukusi, kuid isegi elementaarsete reeglite järgimine säästab teid ja teie keskkonda võimalike probleemide eest. Eestis ja teistes riikides võetakse täna vastu seadused mehitamata õhusõidukite omanikele. Kui olete saanud selle kogukonna osaks, ärge olge laisk, et uurida oma riigi ja riigi õigusakte, kus otsustate oma drooniga puhkusele minna. Pidage meeles, et seaduste mittetundmine ei ole vabandus.

Ostukorv
Autentiseerimine

Kas teil pole veel kontot?

Loo kasutaja
Tootekategooriad
Jälgi meid:
Cookies
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.
Nõustun