+372 5430 1080
10:00 - 18:00
info@modelforce.eu

Siseruumides piloteerimise reeglid

Avaleht » Siseruumides piloteerimise reeglid

Drooni käivitamine ja piloteerimine võib olla nii suurepärane võimalus veeta aega kui ka tõhus meetod erinevate väga tõsiste probleemide lahendamiseks. Ja seda ei ole alati võimalik või vajalik teha ainult vabas õhus, tänaval. Mõnikord sunnivad asjaolud operaatorit kasutama kaasaegsete droonide võimalusi siseruumides. Paljud kaasaegsed droonide mudelid, näiteks Air 2 / 2S, DJI Mini 3 ja Mavic 3 on algselt varustatud funktsioonidega, mis võimaldavad neil ilma probleemideta lennata isegi väikestes ruumides. Kui aga otsustate piloteerida isegi kõige arenenumat drooni hoones, peate järgima mitmeid reegleid ja olema ettevaatlik. Lennu ohutuks ja edukaks muutmiseks oleme teile ette valmistanud mõned kasulikud nõuanded.

1. Valige siselendudeks õiget tüüpi droon.

Näiteks võib Mavic 3 lennata siseruumides, kuid selle parameetrid ja võimalused ei sobi alati selliste ülesannete täitmiseks. Parim viis seda teha on kasutada DJI-Mini 3 uut mudelit. Võib öelda, et see on peaaegu ideaalne hoonete sees lendamiseks ja erineva suurusega. Ja see kehtib mitte ainult drooni suuruse, vaid ka funktsioonide kohta, millega tootja on selle varustanud.

DJI Mini 3 Pro Tallinn

2. Taaskäivitage droon.

Mõned droonid suudavad meeles pidada varasemaid lennu- ja paigaldusparameetreid. See tähendab, et kui viimati käivitasite drooni tänaval tuulisel päeval, siis käitub auto sobimatult ja lendab juhuslikult siseruumides. Seetõttu peaksite kopteri taaskäivitama (nupp Reset”Lähtesta”) või kasutama õigete toimingute tegemiseks kopteri tehnilises kirjelduses olevaid juhiseid.

3. Reguleerige oma drooni lennujuhi seadeid.

Paljudel droonimudelitel on siselendudeks tootja poolt seadistatud konfiguratsioon. Aga kui teie droonil sellist funktsiooni pole, on võimalik lennujuhi tundlikkust käsitsi vähendada, et tagada parem manööverdusvõime ruumi objektide ja nurkade lähedal.

4. Õppige oma drooni nüansse.

Püüdke alati süveneda oma drooni seadme nõtkusesse (nii palju kui võimalik). Kas see suudab arvutada kõrgust rõhuandurite või sonariga? Kas sellel on võimalus liikuda teatud suunas kiiremini kui teistes suundades? Kas teil on mugav piloteerida ainult kaugjuhtimispuldi abil või vajate kõiki juhtnuppe? Usk oma võimesse konkreetse droonimudeliga toime tulla on ülioluline väärtus mehitamata õhusõidukitega lendamisel siseruumides.

5. Varuge varuosad erinevateks puhkudeks.

Kõige lihtsam on drooni kahjustada siseruumides lennates. Isegi väikseim mõlk, lõige või rebend võib põhjustada drooni erineva toimimise, nii et varuosade (eriti propellerite) olemasolu on alati hea mõte.

6. Kasutage propelleri kaitset.

Mõned drooni mudelid on kohe varustatud spetsiaalsete kaitsekatetega. DJI mudelite puhul saate osta täiendavaid kaitsekomplekte ja paigaldada need mitte ainult siselendudeks, vaid ka nii inimeste kui ka õhusõiduki enda ohutuse tagamiseks.

7. Kui ruumis on mööblit või midagi sarnast, kaitske seda või eemaldage see võimaluse korral ruumist.

Lendav droon ei pruugi teie mööblit kahjustada, kuid see vähendab lennuruumi. Lisaks võib drooni marsruudil olla klaas joogi või vaasiga, mida seade võib kogemata ümberlükata, ilma isegi seda puudutamata. Selle tulemusena võib põrandale tekkida purustatud klaasi või portselani hunnik, mahavoolanud vedelik ja mitmesugused külgmised mured. Kõik see tuleb kõrvaldada.

8. Kui otsustate lendudeks kasutada suuri droone, siis on nendel eesmärkidel parem kasutada suuri ruume, nagu laod või töökojad.

9. Tagage siseruumides viibivate loomade ohutus. Parem on need sealt täielikult eemaldada.

Nõuanne kehtib kõigepealt muidugi lemmikloomade omanikele. Kuid isegi näiliselt asustamata töökojas või laos saate kohtuda meie erinevate väiksemate vendade esindajatega. Paljud lemmikloomad, eriti kassid, on loomulikult uudishimulikud. Mõned nende omanikud püüavad oma lemmiklooma kiusata lendava kvadrokopteri abil. Tõsi, see kehtib peamiselt nano-droonide omanike kohta, kuid on juhtumeid, kus kasutatakse suuremaid mudeleid. See pole kaugeltki parim Idee, sest õnnetuse tagajärjel võib vigastada kas loom või droon või isegi mõlemad.

10. Kaaluge silmade ohutuse tagamiseks spetsiaalsete prillide kasutamist, eriti kui teil on kaasas väikesed lapsed.

Mõnedele tundub see nõuanne liigne, kuid kahjuks on viimastel aastatel mehitamata õhusõidukitega juhtunud üsna vähe õnnetusi, mis põhjustasid erineva raskusega vigastusi, sealhulgas silmakahjustusi. Oli juhtumeid, kui lapsed jäid osaliselt pimedaks, kuna propellerid silma tabas. Selline juhtum leidis aset Suurbritannias, kui kopteri üle juhitavuse kaotamise tõttu kukkus droon lapsele otsa ja lõikas tal propelleriga silmad. Kaitseprillid aitavad selliseid õnnetusi vältida.

11. Vältige lendamist liiga lähedale lakke, põrandale või seintele.

Mõnedele tundub selline nõuanne kummaline, sest kõik näivad mõistvat, et kui droon kukub nendesse ruumi osadesse, siis kahjustab see ennast või kahjustab pinnakatet. Kuid see ei ole ainus punkt. Drooni lennu ajal kehtivad teatud õhu liikumisega seotud füüsilised seadused. Kui teie droonil pole piisavalt ruumi ja õhku, ülaosas või küljel mõjutab see masina stabiilsust ja selle lennu stabiilsust (on vaakumefekt).

Näiteks kui lendav droon on maapinnale (st põrandale) liiga lähedal, viib see õhuvoolu lahkumiseni külgedele. Kui sõiduk lendab laele liiga lähedale, siis ei saa õhk vabalt üles minna (mis on drooni jaoks loomulik), mille tagajärjel droon “imeb” otse lakke. Sarnane olukord tekib ka seina lähedal lennates: Õhuvoolu häirimise tõttu võib droon olla seinale isegi lähemal, kui soovite, ja see ähvardab õnnetust.

12. Taotlege lendamiseks luba, kui ruumid ei kuulu teile.

Kui lennud toimuvad kellegi teise territooriumil või ühisomandi territooriumil, on parem saada eelnevalt omanikult või kaasomanikult luba.

13. Hoidke esmaabikomplekti ja telefoni igaks juhuks läheduses.

Need on lihtsalt terve mõistuse elemendid igas vanuses ja oskustega droonioperaatoritele. Kui piiratud ruumis ilmub propelleritega lendav objekt, on õnnetused täiesti võimalikud, nii et peate kohe valmistuma hädadeks ja teadma, kus on esmaabikomplekt ja telefon.

Kui järgite vähemalt neid lihtsaid nõuandeid, saate tagada enda ja teiste ohutuse ning luua kõik tingimused normaalseks lennuks.

Ostukorv
Autentiseerimine

Kas teil pole veel kontot?

Loo kasutaja
Tootekategooriad
Jälgi meid:
Cookies
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.
Nõustun