+372 5430 1080
10:00 - 18:00
info@modelforce.eu

ClicBot: suurepärane õppedroon nii väikestele kui suurtele

Avaleht » Blog » ClicBot: suurepärane õppedroon nii väikestele kui suurtele
Clicbot AI Roboti ülevaade - ModelForce - Osta Eestis
Clicbot AI Roboti ülevaade - ModelForce - Osta Eestis

Viimastel aastakümnetel toimunud kõrgtehnoloogia kiire areng on seadnud ühiskonna paljude keeruliste küsimuste ette. Üks neist puudutab robootika, tehisintellekti ja programmeerimise valdkonnas kvalifitseeritud spetsialistide koolitamise süsteemi. Nagu võõrkeelte õppimise puhul, soovitavad paljud asjatundjad hakata ka tulevasi programmeerijaid ja robootika platvormide loojaid koolitama juba varases koolieas. Pealegi on paljudele lastele ja mitte ainult poistele juba nooremas ja keskmises koolieas omane huvi erinevate vidinate ja nende ehituse peensuste vastu.

Just seetõttu näeme täna erinevates ringkondades ja hariduskavades buumi robootika ning loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogi valdkonna vastu tervikuna. Sellised ringid muutuvad laste ja lapsevanemate seas üha nõutumaks ja populaarsemaks. Kusjuures paljudel juhtudel on laste ja vanemate huvid võimalik harmooniliselt ühendada, kasutades huvitavaid lahendusi STEM mänguasjade tootjatelt (konstruktorid ja komplektid tehnilise loovuse jaoks koos programmeerimiselementidega, sealhulgas komplektid esimeste lasterobotite kokkupanekuks).

Vastuseks pakuvad tootjad hulgaliselt tooteid, mida saab kasutada lastele robootika ja programmeerimisoskuste õpetamiseks. Mõned sellistest toodetest on saavutanud suure populaarsuse ja neid kasutatakse laialdaselt erinevates ringkondades. Teised ilmuvad ja kaovad ilma laste ja pedagoogide lojaalsust võitmata. Täna räägime teile ühest uuest tootest, mis on STEM mänguasjade turul juba suure populaarsuse saavutanud ning kuulub järjest enam vastavate klubide ja koduste kollektsioonide arsenali. Jutt käib robotkonstruktorite komplektidest ClicBot. Praktika näitab, et uus toode on muutunud väga populaarseks mitte ainult laste, vaid ka lapsevanemate seas, kes suure mõnuga koos lastega järjekordset robotit kokku panevad.

Mis see on ja kuidas sellega töötada?

ClicBot pole paljude programmeerimisvõimalusega konstruktorite jaoks päris harjumuspärane. Ja tõesti – kui tootja läheks sissetallatud rada, luues veel ühe Lego STEM-i koopia, siis vaevalt see erilist tähelepanu pälviks. Või kui, siis üritades madalate hindadega turgu vallutada. Seetõttu lähenesid arendajad probleemile loominguliselt ja pakkusid potentsiaalsetele tarbijatele – lastele ja täiskasvanutele mitmeid komplekti variante, mis võimaldavad luua erineva kujuga interaktiivseid roboteid. Tänu sellele, aga ka enam kui 1000 erinevale seadistusele, õnnestus luua väga paindlik ja äärmiselt huvitav konstruktor erinevatele vanuserühmadele.

Arenduse sisu seisneb selles, et te saate mitme komplekti seast valida ühe ja spetsiaalsete mooduldetailide abil luua erinevaid, aga ühtlasi ka koju vajalikke ja kasulikke mängu- ja muid asju. Näiteks meisterdada tantsiva roboti või kokku panna robotid võiduajamisteks. Te võite isegi teha robotettekandja ennast teenindama. Ka õudusfilmide, ulmefilmide ja koomiksite austajatele on olemas võimalused luua eriliste iminappade abil roboteid, mis igasugustel, ka vertikaalsetel pindadel ringi suudavad ronida.

Kõige selle ja veelgi enama loomiseks tuleb lihtsalt komplektist sobivad osad välja valida ja need õigesti ühendada, mis ei valmista erilisi raskusi, aga paneb samas veidi mõtlema ja pea ja kätega tööd tegema. Olenevalt komplektist saate rohkem või vähem selliseid osi-mooduleid: rattaid, sõrgu asjade haaramiseks, displei jne. Kõik see ei vaja asjast aru saamiseks liiga palju aega. Mänguasi pole väga lihtne, aga mitte ka liiga keeruline, et kiiresti tüdineda ja see ühel või teisel põhjusel nurka visata.

Teine ClicBoti «kirss tordil» on võime programmeerida roboti tegevusi. Seejuures on selline funktsioon koolilapse jaoks väga kasulik ja informatiivne, kui väikesel leiutajal on tulevikus soov omandada haridus infotehnoloogia valdkonnas. Samuti on oluline, et ClicBotiga programmeerimise oskus ei ole lapse jaoks liiga keeruline ja tüütu, kuna mänguasi kasutab Google´i raamatukogu Blockly, mis kasutab paljusid plokkehitamise käskude tehnikaid, nagu näiteks keelt Scratch, mis töötati omal ajal välja just neile, kes soovivad programmeerimist õppima hakata. Eri värvi klotsid ja isiklik abimees aitavad lapsel hakata esimesi käsklusi omandama meelelahutuslikult ja põnevalt.

Veel üks huvitav nüanss on sisseehitatud valgusdispleid. Lapsed ja täiskasvanud saavad neid kasutada mängude ja viktoriinide korraldamiseks. Tänu sellele saate muuta protsessi veel põnevamaks, lisades interaktiivseid elemente ja visuaalseid efekte. Muide, mängude ja viktoriinide kohta. Kui uue ClicBoti enda käsutusse saate, leiate sealt juba paigaldatud mängud ja viktoriinid. Just nende jaoks saate kasutada displeid. Lisaks sellele on olemas ka näotuvastusandurid, objektide jälgimise andurid ja andurid, mis lihtsustavad objektide jäädvustamist. Samuti on väga oluline, et ette on nähtud ka turvameetmed, kuna robot liigub. Et ära hoida soovimatut kokkupuudet teiste objektidega ja liikumise ajal navigeerida, on ClicBoti sisse ehitatud infrapunaandurid.

Clicbot AI Roboti ülevaade - ModelForce - Osta Eestis

Ka loominguliste hetkede austajatele on midagi huvitavat. Roboti saab ühendada nutitelefoniga. Samas võimaldab selline töö koos näidata ClicBoti võimalusi pildistamisel. Näiteks saate luua panoraamvõtteid, time-lapse või jäädvustada liikuvaid stseene. Ja seegi pole kaugeltki kõik. ClicBotil on selles osas tegelikult palju rohkem funktsioone ja võimalusi. Hea abimees on ka roboti sisseehitatud kaamera.

Robotit saab juhtida ka väikese puutetundliku ekraani abil, millel on intuitiivselt arusaadav liides. Roboti kõigi maksimaalsete saadaolevate võimaluste kasutamiseks laadige alla ja seadistage spetsiaalne ClicBoti rakendus.

Programmeerimise koolitus

Kuna ClicBot pole pelgalt mänguasi, vaid tööriist õppimiseks, on selle loojad ette näinud võimaluse õpetada lastele programmeerimist erinevate mudelite kokkupanemise ja kasutamise käigus. Seega annate robotit ostes oma lapsele võimaluse omandada uusi teadmisi ja oskusi, sh programmeerimise põhitõdesid mängides. See aga võib olla esimene samm tulevase eriala suunas. Aga isegi, kui teie pojast või tütrest ei saa robotiseeritud platvormide programmeerijat või inseneri, on ClickBotiga mängimine nende jaoks palju huvitavam ja õpetlikum kui lihtsalt nutitelefoni või arvuti kasutamine.

Kui teie ega teie lapsed ei soovi programmeerimist õppida, saab ClicBotiga töötada ka muul moel. Mänguasjal on sisse ehitatud liigutuste salvestamise funktsioon, et robot saaks tulevikus seda kasutada teile vajalike liigutuste meeldejätmiseks ja kordamiseks. See sarnaneb masinõppega (vähemalt üks õppemeetoditest sarnaneb siin kirjeldatuga). Selleks on robotisse paigaldatud «nutikas assistent» (Smart Assistant). Ka see aitab lapsel esimestes etappides valmistuda programmeerimise omandamiseks ja mõista mõnede algoritmide tuuma.

Spetsiaalne rakendus ja videotunnid aitavad teil ja lapsel omandada erinevaid robotiga töötamise võimalusi: õppida läbi video või süveneda programmeerimise alustesse. Samuti saab rakenduses vaadata kolmemõõtmelist vaadet koos juhiste ja koolitustundidega tulevastele leiutajatele. Te näete erinevate ClicBoti konfiguratsioonide koodinäiteid ja programmeerimisjuhendeid.

Robotil on «isiksused» ehk erinevad erineva konfiguratsiooniga mudelid. Selliste «isiksuste» komplekt sõltub sellest, millise komplekti ostate. Mida lihtsam ja odavam komplekt, seda vähem «isiksusi». Sellest lähtuvalt saate valida teile huvipakkuva komplekti ja ühe või teise variandi ostmise võimalus sõltub teie eelarvest. Maksimaalsed komplektid on Full ja Maker. Samuti saab valida ka lisamooduleid ja tarvikuid eraldi.

Kuidas ClicBoti seadistada ja sellega töötada

Clicbot AI Roboti ülevaade - ModelForce - Osta Eestis

Kogenud spetsialistid soovitavad algajatel tavaliselt osta kõige lihtsam ClicBoti komplekt. Ühest küljest on selline soovitus ratsionaalne. Robootika on nii põnev tegevus, eriti pereringis, et soovitame mitte koonerdada, vaid osta maksimaalsed komplektid. See võimaldab teil oma loovuse piire laiendada. Ja maksimumkomplekti puhul saab alustada ühest kõige lihtsamast robotist.

Seda enam, et isegi algajatele on tänu üsna arusaadavatele juhistele ning suurele hulgale videoõpetustele ja muudele huvitavatele videotele üsna selge, kuidas roboti konfiguratsioone kokku panna ja seadistada. Alustamiseks vaadake, kuidas panna kokku kõige lihtsamaid mudeleid. Tehke kõik nii nagu juhend soovitab. Te näete, et tõsiseid probleeme teil ei teki. Väikesed algaja raskused ja mõned täiesti mõistetavad tõrked protsessi ei riku. Need on loomulikud. Proovige režiime «Demo», «Programmeerimine» ja «Mängud». Ja te näete isegi kõige lihtsamate näidete varal, kui haarav võib olla robootika mänguline omandamine ClicBoti abil.

Et seda kõike tegevuses proovida, paigaldage esmalt (enne komplekti vahetut kasutamist) oma nutitelefoni rakendus ClicBot. Minge YouTube’i ja vaadake koolitusi, mis näitavad teile algusest peale, kuidas ühte või teist asja õigesti teha ja kuidas oma robotit programmeerida. Kõik see on esitatud ja näidatud nii, et ka esimese klassi laps sellest aru saaks. Otsige erinevaid gruppe ja foorumeid, mida on juba palju, et seal teavet vahetada ja oma saavutusi jagada. Hankige tuge kogenumatelt kasutajatelt.

Lihtsus, usaldusväärsus ja mugavus

Praegu on üks ja mitte ainus paljude lapsevanemate «valusaid» küsimusi. Kui usaldusväärne on ClicBot materjalide, kokkupaneku ja ohutuse seisukohast? Viimastel aastatel on paljud liiga sageli selliste probleemidega kokku puutunud. ClicBotiga võite oma lapse ja kogu pere tervise suhtes täiesti rahulik olla. Ning ka ühegi detaili ja mooduli kvaliteet ei tekita kahtlusi. Testid mitte ainult laboratoorsetes, vaid ka reaalsetes tingimustes näitavad, et ClicBot kannatab kindlameelselt nii kukkumist kui muid ebameeldivusi. Loomulikult ei tohiks te katsetada ja püüda aru saada, kas teie robot on võimeline töötama ekstreemsetes tingimustes. Selleks on muu tehnika. Kuid üldiselt ei pruugi te vastupidavuse ja töökindluse pärast muretseda.

Konstruktsiooni üks eeliseid seisneb just roboti moduliseloomus. Ka kinnitused on täiesti töökindlad ja ei tekita probleeme ei ühenduste ega mudeli kokkupanekuga. ClicBotil on ka tarkvara regulaarse värskendamise võimalus. See vabastab teid püsivara uute versioonide korrapärasest jälgimisest. Töötate alati ainult uusima versiooniga. Ka roboti hooldus on lihtne. Erinõudeid pole. Lihtsalt jälgige, et konstruktsioonil, eriti liikuvatel osadel ei oleks mustust ega pisipuru, juuksekarvu või ebemeid, mis võiksid näiteks rataste liikumist takistada.

Vanemad

DJI Osmo Mobile 6 Ülevaade

Uuem

Drooniga kaupade kohaletoimetamine: olevik ja tulevik

Ostukorv
Autentiseerimine

Kas teil pole veel kontot?

Loo kasutaja
Tootekategooriad
Jälgi meid:
Cookies
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.
Nõustun